Menu

Title

Subtitle

דקים : דק סינטטי : דק עץ : דק אורן / איפאה בפורטל פאזל דק

דקים : דק סינטטי : דק עץ : דק אורן / איפאה בפורטל פאזל דק

כיום ישנו שימוש רב בדקים הן בבתים פרטיים, חצרות וגינות, והן בעסקים, חנויות ומוסדות. הסיבה לשימוש הנפוץ והרב בדקים לצורך ריצוף חלל ומבנה היא כמובן מעלותיו הרבות של הדק, עיצובו המרהיב והייחודי ותכונותיו הרבות.

אנשים רבים בוחרים בריצוף הדק האיכותי למבנה ולבית פרטי וכך גם אנשי עסקים הבוחרים לרצף את העסק והחנות עם דק מרהיב, מסיבות שונות :

עיצוב ייחודי– שימוש וריצוף של דקים בגוונים חומים (צבע עץ) מקנה תחושת חמימות ורוגע לכל מבנה ואילו שימוש בדקים סינטטיים עמידים ואיכותיים בצבעים לבן, אפור, שחור וכד' יעזרו במתן מראה מסודר, נקי ומאורגן לכל חלל (בדקים הסינטטיים ישנו שימוש נפוץ ורב במיוחד בעסקים ומשרדים).

איכות ועמידות – הדקים השונים מתחלקים באופן טבעי לשני סוגים:

דק טבעי – דק מסוג זה הוא בעל מראה יוקרתי ומיוחד ובו קיימים מגון דקים שונים בעלי תכונות ומאפיינים שונים(על פי העץ ממנו הם מיוצרים).

דק סינטטי – עמיד מפני רטיבות ולחות (דק לבריכה), במיוחד מפני מזגי האוויר השונים ואינו מושך מזיקים וטרמיטים.

דקים סינטטים

דקים סינטטים, האם ניתן להתקין לבד ?, איך מתקינים דק סינטטי בצורה הטובה ביותר? ואולי מוטב לפנות למומחים בכל הקשור להתקנת דק ?

כמו בכל תחום מקצועי וראוי כך גם בהתקנת דקים, יש לשמור על כללים מנחים ודגשים מובילים לשם התקנה נכונה ומקצועית אשר תשמש את רוכשי הדקים הסינטטים לאורך שנים רבות באמינות, בטיחות ועמידות.

מוטב לפנות אל אנשי המקצוע המומחים בתחום הדקים וההתקנות, ולקבל ייעוץ מקצועי ומידע נוסף טרם הרכישה וההחלטה על סוג הדק אותו רוכשים.ייעוץ מקצועי יעזור לכם בהבנה מלאה של כל הדגשים והמאפיינים החשובים אותם יש לקחת בחשבון טרם ההזמנה והתקנה (מחירי התקנה, עמידות הדקים השונים, איכות הדקים הסינטטים, מחירי הדקים ועוד..).

על כן, כאשר מדובר בהתקנה של דקים סינטטיים באופן ראוי אין להתפשר או שמא לזלזל בהחלטה על אנשי המקצוע המומחים והמובילים בתחום התקנת הדקים הסינטטיים.

דק סינטטי לבית

אחד הטרנדים הנפוצים ביותר כיום הוא שילוב של עץ בבית,רבים מחובבי הז?אנר משלבים עץ בעיצוב הבית על מנת להשוות לבית אווירה כפרית, לעיתים רבות דק סינטטי יכול להוסיף לבית את היוקרה הרצויה לנו, או האווירה המתאימה לשטח או החלל אותו אנו מעצבים.

למה דקים סינטטים ?

בעבר השימושים בעץ היו גדולים מאוד, החל ממשקופי עץ וכלה בביקתות עץ, אולם עם השנים המודעות לאיכות הסביבה גדלה ולכן הומצאו על ידי מיטב המוחות סגנונות של דקים סינטטים לפיתרון בעיה זו. לכן, כאשר אנו רוצים לעצב את הבית ולהשוות לו מראה קצת אחר אנו יכולים להשתמש בעץ לעיצוב הבית ומה אם אנו רוצים להגן על הסביבה? זו בדיוק הסיבה שלשמה הומצא הדק הסינטטי וכן ישנן עוד סיבות רבות לדוגמא פתרון לבריכות שבו הדק בא עם מגע במים : דק לבריכות נותן פתרון מושלם. כמו כן דק למרפסת ששוטפת בשמש ברוב היום! דק למרפסת שיש ברוב היום שמש מחייב התקנה של דק סינטטי.

יתרונות נוספים של דק סנטטי

לעומת הדק הטבעי הוא נשמר לאורך זמן רב יותר, אם בדק טבעי אנו צריכים לדאוג מדי שנה לשמר את הדק לצבוע ולרסס מפני מזיקים וטפילים אז בדק סינטטי אנו לא צריכים לבצע פעולות אלה, שכן מדובר על מוצר שנשמר לשנים רבות ומספיק לו ניקוי קליל, חוזק החומר ממנו הוא עשוי הוא יוצא דופן כך שהוא עמיד מפני מפגעי הטבע והבית.

בניית דקים מחומרים איכותיים בלבד

דק סינטטי בדרך כלל עשוי חומרים המונעים החלקה, ורעש בעת צעידה על הדק. כיום יותר מתמיד ניתן לשלב את המוצר בגינה ובמרפסת ולהוסיף מראה של עץ בלי כל החסרונות של דק מעץ. מדובר על מוצר שבדרך כלל מיוצר כתבנית של טקסטורה וצבע במפעל אשר מייצר את הדק הסינטטי. כתוצאה מהעובדה שחומרי הגלם שלנו – מקורם במחזור – קיימת תנודתיות בגוון הצבע של הדק הסינטטי.

אז אם חשבתם לעצב מחדש את הגן או הבית אתם יכולים להוסיף דק סינטטי ולהשוות לבית מראה ייחודי יוקרתי או כפרי בלי תחזוקה שוטפת כמו דק עץ.

דק סינטטטי = דק לגינה נגד מים – האם יש דבר כזה?

אחד האלמנטים היותר פופולאריים לגינה ולחצר הוא הדק שמיום ליום אנו רואים אותו בעוד ועוד חצרות של בתים פרטיים. העובדה שהדק מותקן בחצר מביאה עימו בעיה שלא פשוט להתמודד איתה ואלו הם פגעי מזג האוויר כאשר בראשם הלחות והמים שידועים בתור אויב של העץ. חדירה של מים לסיבי העץ גורמת לכך שהוא מתנפח בטווח הקצר ואילו בטווח הארוך הוא הופך ללא עמיד ואנו נהיה עדים לסדקים בעץ עד לרמה שהדק יהיה מסוכן. ישנם מספר דרכים להתמודד עם התופעה.

דק מעץ סינטטי.

אנשים רבים אשר מספרים לחבריהם שהתקינו בגינה דק עמיד במים נתקלים בתגובות מזלזלות ושהדבר כלל לא ייתכן, אז בואו נעמיד דברים על דיוקם, הדבר ייתכן בהחלט היות וקיים דק לגינה נגד מים. מדובר בדק העשוי מעץ סינטטי אשר הוא נוצר מתרכובת של פלסטיק ושבבי עץ אשר נותנים לו את המראה דמוי עץ שלו. מעבר לכך שהוא נעים ונוח להליכה התכונה הבולטת ביותר שלו היא העמידה שלו. שלא כמו כל דק אחר, לאחר ההתקנה לא נצטרך לתחזקו כלל וכלל ובטח שלא נצטרך לשייף אותו אחת לזמן מה ולמרוח אותו בשמנים שמאריכים את חייו של העץ. יתרה מזאת, נוכל לנקות אותו ולשטוף אותו עם דלי מים וסבון, דבר שלא נוכל לעשות לדק העשוי מעץ אורך למשל.

דק מעץ איפאה.

עץ האיפאה, הגדל בדרום אמריקה נחשב לעץ חזק ביותר לאור התנאים בו הוא גדל. האיפאה הינו עץ צפוץ מאוד שעמיד מפני מזיקים שונים וגם מפני פגעי מזג האוויר. ולמה אנחנו מספרים לכם את זה? אז נכון, אמנם הוא לא עמיד במאה אחוז נגד מים אבל אם אתם לא מוכנים להתפשר על שום חומר גלם לדק שלכם פרט לעץ, כנראה שעץ איפאה הוא סוג העץ אותו חיפשתם. אז נכון, עדיין תצטרכו לבצע בו פעולות תחזוקה אחת למספר שנים, אך בניגוד לעצים אחרים, בהם צריכים לבצע תחזוקה אחת לשנה, האיפאה נחשב לעץ נוח יחסית. אחת למספר יש לשייף את העץ ולמרוח אותו בשמנים אשר דוחים גשם ומגנים על העץ מפני מים ופגעי שמש.

עשה זאת בעצמך – ההכנות הדרושות להתקנת דק

אם החלטתם להתחדש בדק אך ברצונכם להתקין את הדק בעצמכם ללא עזרה חיצונית, להלן מספר שלבים שתצטרכו לעשות על מנת שההתקנה תעבור חלק ככל הניתן וללא בעיות מיוחדות.

שלב ראשון

בההתחלה, נצטרך לסמן ולתחום את האיזור בו נרצה להתקין את הדק, לאחר שבחנו היכן אנו רוצים אותו ועל איזה גודל הוא יתפרס, ניישר את האדמה כך שלא יהיה שום אלמנט שיפריע לנו או יגרום לדק להיות עקום. חשוב ליישר את האדמה ולנקות אותה ככל האפשר מעשבים שוטים. אדמה לא שטוחה תגרום לבעיות בהמשך, הן מבחינת ההתקנה והן מבחינת "הבריאות" של הדק.

שלב שני

הכנת התעלות עבור לוחות התשתית. בעזרת מקוש, נחפור תעלות של 60 דק סינטטי סנטימטר. בתעלות אלו נכניס את לוחות התשתית. שאליהם יחוברו לוחות הדק.

שלב שלישי

הנחת לוחות התשתית בתעלות. חשוב מאוד בשלב הזה להיות מדוייקים ככל הניתן על מנת שהדק יצא ישר. בין כל לוח, נכניס מוט מקשר. מדובר במוט אנכי שתפקידו לשפר את יציבות היסודות.

שלב רביעי

לאחר שהנחנו את התשתית וקיבענו את המוטות, נתחיל להניח את לוחות הדק. בהתחלה נניח את הלוחות הארוכים יותר. כל לוח יחובר בעזרת ברגים למוטות. יש לקדוח את העץ ולאחר מכן להבריג את הברגים. בין כל לוח יש לשמור על מרווח קטן של 3-5 ס"מ.

שלב חמישי

לאחר שסיימנו להרכיב את הדק, החל משלב חפירת האדמה בשביל הנחת התשתית, ועד להצבת לוחות הדק וחיבורם, מומלץ לקנות שמן ייעודי לדקים. מטרת השמן היא להגן על הדק מפני רטיבות, לחות אשר יכולה לאכול את העץ, לכלוך וכתמים מיותרים. השמן, גם מעניק מראה יותר בריא לדק וגם מגן עליו.

את אופן מריחת השמן כבר תוכלו להחליט בעצמכם על פי הנוחיות שלכם, ניתן להשתמש במברשת קטנה או גלגלת של צבאים, איך שיהיה לכם נוח יותר.

לאחר שסיימתם לשמן את הדק, יש להמתין, לראות כי השמן נתפס בדק, שהוא מעניק את המראה שרציתם ולאחר ההמתנה, כל מה שנשאר לכם לעשות, זה להתחדש ולהנות מהדק שהרכבתם במו ידכים.

Go Back

Comments for this post have been disabled.